RAKOUSKO 2016

09.06.2016

Zeel Am See

Aneb první větší dovolená se Sofinkou. Naše 5 měsíční princezna už stihla krátkou návštěvu Polska, kde jsme doprovázely tatínka na turnaj, ale to nebyla žádná dovča :) Kam se vydáme jsme moc dlouho nerozmýšleli. Oba milujeme hory, přírodu a potřebovali jsme, aby to byla rozumná dojezdová vzdálenost s takovým prckem.

1.den

Cesta tam a ubytování Golf & Ski Appartements Lesak - majitelé jsou Slováci, takže se s nimi dá super domluvit. Ubytování čisté, jsou vstřícní a dost ochotní.  Připravili nám i dětskou postýlku, takže jsme ušetřili dost místa v kufru. Měli jsme malou místnůstku, ale byla i s kuchyňkou. Celé dny jsme trávili na výletech a na přespání jsme ani nic většího nepotřebovali. Cena za 4 noci pro 2 dospělé a jedno mrně 214€. K ubytování nám zdarma přidali Sommer kartu, která se hoooodně vyplatí. Ušetřili jsme s ní cca 100 euro na různých vstupech atd.

2.den

11h Sigmund Thun Klamm - úžasná soutěska. Šli jsme s Manducou. Vodopády Sofinka sledovala, hodně cákala voda, takže jsme byli rádi i za softshellový vak přes nosítko. Po schodech se nastoupá až ke krásně modrému jezeru Klamsee. Tam už Sofí vytuhla a spala až k autu. Se Sommer kartou byl vstup zdarma. 

Stausee Mooserboden - Vysokohorské přehradní nádrže, které opravdu stojí za to vidět. Auto jsme nechali na parkovišti a nahoru k přehradě nás dovezl autobus. Jinak totiž ani není možné. Nahoře jsme byli ve 13:30. Chvilku jsme pochodili po přehradách a potom si vyběhli  na menší kopeček s křížkem a výhledem na celou přehradu. Se Sommer kartou se platilo pouze parkoviště.

3.den

10: 30 Krimmelské vodopády - je to sice fuška, ale dá se zvládnout i s kočárkem. My jsme ho vzali pro jistotu, protože jsme nevěděli, jestli Sofinka vydrží v Manduce, ale byla v ní celou dobu a kočár táhl Tom úplně zbytečně. :) Cestu nahoru Sofí krásně zaspala, nahoře jsme pokoukali a cesta dolů byla rychlá. Jinak jsme opět využili softshellový vak protože od vodopádů hodně foukalo a občas cákla i voda.

14:30 Grossglockner Hochalpenstrasse - vysokohorská silnice je vzorným příkladem, kdy "cesta je cíl". Samotná Hochalpenstrasse má 48 km na kterých díky 26 zatáčkám vystoupáte o více než 1700 metrů výše. Autem se projede celá až nahoru a tam se dá udělat menší prochajda s luxusním výhledem na okolní zasněžené vrcholky ale žádné dlouhé ťapání nečekejte. 16h odjezd na baráček. S kartou jsme platili 31€.


4.den

Schmittenhohe - jeden z okolních vrcholků v okolí Kaprunu. Cca v 10:15 jedeme lanovkou nahoru a tam jsme se prošli po hřebeni. Bohužel nám moc nevyšlo počasí a zmokli jsme. Opět jsme táhli i kočárek, takže se dá, ale za mě je lepší vzít nosítko. 

13h Kitzlochklamm - nádherná soutěska plná schodů a úzkých dřevěných chodníčků přímo nad korytem řeky, takže jedině s nosítkem. Na kočár zapomeňte. :) Potkali jsme tu starší pár, který nám vyprávěl o svých vnoučatech. A celkově dost lidí na nás bylo na téhle dovče milých, chtěli si povídat a chválili nás, že cestujeme i s takovým prckem.  Byla to parádní dovolená a Sofinka byla moc šikovná. Takže se toho nebojte a cestujte s dětmi. Spokojený rodič, spokojené dítě :)

5.den

Už jen cesta domů....